Grille ogrodowe

Wiele osób nie wyobraża sobie spotkania na świeżym powietrzu bez potraw przygotowanych przy pomocy grilla. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem dania z rusztu są smaczne oraz dość proste do przyrządzenia. Pojawia się więc pytanie - jaki grill powinniśmy wybrać?

Gotowe rozwiązania zwykle nie spełniają wszystkich oczekiwań - często są niezbyt oryginalne oraz ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo grille metalowe podczas złej pogody należy przechowywać pod dachem lub, najlepiej, w zamkniętym pomieszczeniu. W przeciwnym wypadku zardzewieją, co znacząco skróci ich trwałość.

Jeżeli jednak oczekujemy rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb, komponującego się ze stylem otoczenia i jednocześnie trwałego, najlepszym rozwiązaniem będzie grill murowany. Najczęściej używanym materiałem jest oczywiście cegła klinkierowa, zapewniająca estetyczny wygląd oraz odporność na warunki atmosferyczne. Budując grilla z cegły możemy w prosty sposób nadać mu kształt i formę, która spełni nawet wygórowane oczekiwania.

Dla osób hobbystycznie zajmujących się kulinariami ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie grilla ogrodowego z wędzarnią. Rozwiązanie to oszczędza miejsce oraz stanowi świetną ozdobę ogrodu. Jeżeli pozwalają na to warunki, interesującym dodatkiem jest także płyta do gotowania, pozwalająca w pogodny dzień przygotować kompletny obiad "pod chmurką".