Kominki kaflowe

Do niedawna w wielu mieszkaniach i domach zamiast kominków można było spotkać piec kaflowy. Zbudowane przez doświadczonych zdunów konstrukcje przez wiele lat zapewniały przyjemne ciepło mieszkańcom, jednak w miarę rozwoju innych systemów grzewczych ich popularność szybko malała. Było to podyktowane względami praktycznymi - głównie oszczędnością czasu potrzebnego na obsługę, ale także trendy w projektowaniu wnętrz.

Obecnie obserwujemy powrót kafli jako elementu dekoracyjnego, także przy obudowach kominkowych. Jeżeli zależy nam na ozdobieniu nimi wnętrza pomieszczenia, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na zakupie wolnostojącego kompletnego piecyka, który wykończony został tym właśnie materiałem. Jest to rozwiązanie proste, wygodne w już wykończonych pomieszczeniach, jednak ograniczeniem jest tutaj wielkość paleniska i moc grzewcza.

Drugim wyjściem jest stworzenie zabudowy kominkowej, która wyglądem przypomina stary, klasyczny piec kaflowy. Zastosowanie przeszklonego wkładu pozwala dodatkowo podziwiać ogień, co w rozwiązaniach tradycyjnych nie było tak popularne. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce i stylowi dostępnych obecnie materiałów znalezienie optymalnego rozwiązania dla każdej kolorystyki oraz stylu pomieszczenia nie stanowi problemu.

Gwarantujemy, że zbudowany przez nas kominek kaflowy służył będzie niezawodnie przez wiele lat zapewniając ciepło oraz ciesząc oko właścicieli i gości.