O firmie

Firma „PĄTEK”, dawniej PPUH PĄTEK S.C., powstała w 1991 roku jako firma typowo usługowa, świadcząca usługi budowlane głównie z dziedziny budowy kominków tradycyjnych z otwartym paleniskiem.

W kolejnych latach w miarę pojawiania się na rynku coraz większej ilości wkładów kominkowych do zakresu usług firmy doszła budowa kominków grzewczych z wkładami żeliwnymi, stalowo żeliwnymi i stalowo szamotowymi. Zakres wykonywanych prac został powiększony o ogrzewanie kominkowe z wykorzystaniem ciepłego powietrza.

Dzięki czemu możliwe okazało się ogrzewanie całych domów tylko kominkiem. Od roku 1996, kiedy to prężniej zaczęły wchodzić na polski rynek kominy kwaso i żaroodporne mające również zastosowanie przy kominkach, jako kominy dymowe do zakresu działalności firmy doszedł montaż tychże kominów.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów w roku 2011 nasze usługi zostały poszerzone o sprzedaż internetową w sklepie sklep.patek.waw.pl do którego serdecznie zapraszamy. Na przestrzeni ostatnich lat zdobywaliśmy doświadczenie z zakresu budowy kominków, montażu i ogrzewania kominkowego, które to do dziś wykorzystujemy przy naszych pracach. Tak, więc zlecając nam wykonanie kominka z ogrzewaniem powierzacie Państwo prace firmie z doświadczeniem.