Kominki tradycyjne

Kiedy słyszymy o kominku tradycyjnym myślimy zwykle o prostej zabudowie, która kojarzy się z klasycznymi, ciepłymi wnętrzami. Tego rodzaju konstrukcja tworzy w pomieszczeniu miłą atmosferę, przy której miło spędzimy chłodne jesienne i zimowe wieczory.

Obecnie konstrukcja tradycyjna nie oznacza jednak rozwiązania przestarzałego. Wkłady kominkowe oraz materiały, z których wykonuje się obudowy są na dużo wyższym poziomie technologicznym niż na przykład 20 lat temu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w skromnej obudowie zastosować zaawansowany system rozprowadzenia ciepła, który pozwoli nie tylko podziwiać ogień, ale także będzie skutecznym uzupełnieniem domowej instalacji centralnego ogrzewania.

Dla osób lubiących bardziej bezpośredni kontakt z żywym ogniem dobrym wyborem będzie budowa kominka tradycyjnego o konstrukcji otwartej. Jest to rozwiązanie, które przez wieki było stosowane w domach, dworkach a nawet zamkach. W tym wypadku mniejsze zdolności grzewcze zastępują doznania zapewniane przez otwarte palenisko.