Kominki z klinkieru

Cegła klinkierowa stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych obecnie materiałów wykończeniowych. Kominki wykonane z klinkieru sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach charakteryzujących się surową nowoczesnością, klasycznych lub rustykalnych. Wysokiej jakości cegła jest bardzo wytrzymała mechanicznie oraz nienasiąkliwa.

Dzięki dużemu wyborowi kolorów jak i stylów cegły można stworzyć kominek będący dyskretnym elementem wystroju, lub też punktem centralnym pomieszczenia. Architekci mają zatem bardzo szerokie możliwości aranżacji wnętrza - niezależnie od tego, czy wybierzemy wkład kominkowy, czy też zdecydujemy się na konstrukcję otwartą, która daje możliwość kontakt z żywym ogniem.

Ważnym argumentem przemawiającym za wykonaniem kominka w tej technologii jest łatwość utrzymania go w czystości oraz bardzo prosta konserwacja. Jest to istotna kwestia, zwłaszcza w wypadku kominków mających stanowić element typowo grzewczy, a więc eksploatowany regularnie.

Kominki z klinkieru wykonujemy od wielu lat - znamy doskonale rynek materiałów oraz osprzętu. Dzięki doświadczeniu jesteśmy w stanie doradzić rozwiązania, które sprawią, że będzie to konstrukcja jednocześnie ciesząca oko, jak i służąca bezawaryjnie przez wiele lat.